Ce ne enervează #59 – Guvern de trădare națională

În acest episod, Mihai Radu realizează cât de fraieri suntem. Ne-a prostit și Nicușor Dan! Bine, nu singur. L-au ținut serviciile în cantonament tot anul ăsta să scoată din el președintele pierzător pe care îl vedem azi.

Dar Nicușor a făcut și ceva bine. Parcă au fost toate mai pe față ca niciodată. Păi, uitați-vă la Justiție, arbitru profesionist, cum a intrat la rupere în PNL. Bonus: cum îl fac liberalii la procente pe Bolo.

SUSȚINE PROIECTUL RECORDER
DONEAZĂ PENTRU JURNALISM
Conținutul nostru este gratuit, însă n-ar fi posibil fără oameni care plătesc pentru el. Salariile jurnaliștilor, deplasările în țară și toate celelalte cheltuieli necesare pentru funcționarea unei redacții sunt susținute din donațiile cititorilor. Contribuie și tu!
Cele mai recente

OUTSIDER POLITIC #2. Ludovic Orban: „Nicușor Dan și-a dat propria lovitură de stat”

În emisiunea Outsider Politic, fostul premier Ludovic Orban susține că instalarea Guvernului Veștea s-ar transforma „într-o lovitură de stat” pentru președintele Nicușor Dan. Motivul: Adrian Veștea poate strânge o majoritate parlamentară doar cu voturile AUR, iar condiția pusă de AUR pentru a vota noul Executiv e ca PSD și „puciștii” din PNL să voteze ulterior în Parlament suspendarea președintelui Nicușor Dan.