Ce ne enervează #23 – Alegeri, poate ultimele!

Avem o veste bună și una proastă. Cu care vreți să începem? Aia bună e că am scăpat, se pare, de Ciolacu, Ciucă, Rareș Bogdan și Bode. Aia proastă e că a venit un nene de pe TikTok care cică știe el ce trebuie să facem cu țara. Momentan, ne-a pus să bem apă și să ne legăm firul cu Dumnezeu care cum putem. Pe viitor, nu știm ce ne așteaptă.

Cele mai recente

OUTSIDER POLITIC #2. Ludovic Orban: „Nicușor Dan și-a dat propria lovitură de stat”

În emisiunea Outsider Politic, fostul premier Ludovic Orban susține că instalarea Guvernului Veștea s-ar transforma „într-o lovitură de stat” pentru președintele Nicușor Dan. Motivul: Adrian Veștea poate strânge o majoritate parlamentară doar cu voturile AUR, iar condiția pusă de AUR pentru a vota noul Executiv e ca PSD și „puciștii” din PNL să voteze ulterior în Parlament suspendarea președintelui Nicușor Dan.