Dezbatere la 7 ani de Recorder

Transparența rămâne una dintre cele mai importante valori ale proiectului Recorder. Încă din primul an, am publicat constant rapoarte despre veniturile și cheltuielile redacției. N-avem de gând să renunțăm la acest obicei, așa că zilele acestea am publicat raportul pe 2023.

Această dezbatere vine ca o completare a datelor din raport. Tot aici am răspuns unor întrebări pe care le primim foarte frecvent de la urmăritorii noștri.

Cele mai recente

OUTSIDER POLITIC #2. Ludovic Orban: „Nicușor Dan și-a dat propria lovitură de stat”

În emisiunea Outsider Politic, fostul premier Ludovic Orban susține că instalarea Guvernului Veștea s-ar transforma „într-o lovitură de stat” pentru președintele Nicușor Dan. Motivul: Adrian Veștea poate strânge o majoritate parlamentară doar cu voturile AUR, iar condiția pusă de AUR pentru a vota noul Executiv e ca PSD și „puciștii” din PNL să voteze ulterior în Parlament suspendarea președintelui Nicușor Dan.